Aktualita
10. 4. 2022

Veletrh Defence Services Asia 2022 v Kuala Lumpur

Rád bych se tímto podělil o svou zkušenost z nedávné účasti na největším asijském obraně bezpečnostním veletrhu Defence Services Asia 2022 v Kuala Lumpuru. Ve dnech 28. až 31. března 2022 se v malajsijském Kuala Lumpur konal sedmnáctý ročník mezinárodního bezpečnostního veletrhu DSA 2022. Veletrhu se zúčastnilo více než 1100 vystavovatelů ze 60 zemí celého světa a své zastoupení na něm měly i české firmy.

Malajsie má o technologie českých firem z oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu velký zájem, jak se prokázalo na veletrhu Defence Services Asia 2022. Uskutečnil se podpis dvou kontraktů a několik jednání s příslušnými ministry i předsedou malajského NÚKIBU, NACSA (National Cyber Security Agency). Jde o začátek nového období ve vzájemné spolupráci. S ohledem na složitou mezinárodní situaci zahraniční účastníci presentovali nové systémy, produkty a řešení v oblasti bezpečnosti. Za významné podpory našeho velvyslanectví v Kuala Lumpuru, zejména pana velvyslance Milana Hupceje se kromě jiného konal i pracovní kulatý stůl věnovaný Malaysia Cyber Security Strategy a možnostem spolupráce se zahraničními partnery.

V příloze najdete zmíněnou presentaci. Současně, budete li mít zájem jsem připraven seznámit vás se zmíněnými aktivitami podrobněji a samozřejmě umožnit vaši komunikaci jak s naším ZÚ v Kuala Lumpuru, tak i malajskými firmami se kterými jsem jednal.

Richard Hlavatý

Zpět
Základním posláním TPEB ČR je vytvořit vědecko-výzkumnou a průmyslovou základnu zaměřenou na podporu aktivit souvisejících s výzkumem, vývojem a zaváděním technologií souvisejících se zajištěním ochrany kritické infrastruktury ČR v oblastech energetiky a kybernetiky.
© 2024 TPEB ČR
arrow-leftarrow-right