Aktualita
16. 11. 2016

Účast TPEB ČR na Podzimní plynárenské konferenci v Mariánských Lázních

Ve dnech 7. a 8. listopadu 2016 se v Mariánských lázních konal 23. ročník nejvýznamnější tuzemské akce zaměřené na problematiku plynárenství pořádané Českým plynárenským Svazem - Podzimní plynárenská konference. V programu konference, které se zúčastnily necelé čtyři stovky odborníků z plynárenství a příbuzných oborů, bylo předneseno 12 odborných přednášek. Vedle nich zazněly příspěvky zástupců města Mariánské Lázně, ministerstev průmyslu a obchodu a životního prostředí, Energetické sekce Hospodářské komory ČR či Technologické platformy Energetická bezpečnost ČR, za kterou vystoupil předseda výkonného výboru JUDr. Richard Hlavatý, který informoval o aktivitách Platformy a současně hovořil o novém Nařízení EK „Bezpečnost dodávek plynu“. Jako tradičně také na konferenci vystoupil zástupce Slovenského plynárenského a naftového zväzu.

Letošní Podzimní plynárenská konference přinesla řadu námětů, kterým by se české plynárenství mělo nadále věnovat. Z nich asi nejvýznamnějšími jsou nadále zlepšovat komunikaci směrem k veřejnosti o výhodách zemního plynu (Gas Advocacy) a vyvinout úsilí pro prosazení úpravy připravovaného antifosilního zákona, podle které by při omezování využívání fosilních paliv bylo v prvé řadě přihlíženo na jejich vliv na životní prostředí.

IMG_8340

Obrázek 1 z 3

Zpět
Základním posláním TPEB ČR je vytvořit vědecko-výzkumnou a průmyslovou základnu zaměřenou na podporu aktivit souvisejících s výzkumem, vývojem a zaváděním technologií souvisejících se zajištěním ochrany kritické infrastruktury ČR v oblastech energetiky a kybernetiky.
© 2024 TPEB ČR
arrow-leftarrow-right